niedziela, 2 listopada 2014

Bundesliga. Hummels może nie zagrać do końca roku

Kapitan Borussii Dortmund i reprezentant Niemiec Mats Hummels nabawił się kontuzji stawu skokowego w przegranym 1:2 z Bayernem Monachium wyjazdowym meczu 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. Jego przerwa w grze może potrwać nawet sześć tygodni.
Dokładne badania środkowy obrońca ma przejść w poniedziałek, ale trener BVB Juergen Klopp przyznał, że sytuacja nie wygląda zbyt dobrze.

- Boli go w tym samym miejscu, które ostatnio leczył. Nie może normalnie chodzić i raczej nie możemy być optymistami - przyznał szkoleniowiec.
Hummels urazu nabawił się w pierwszej połowie spotkania, ale dotrwał do przerwy. Po niej został zmieniony przez Serba Nevena Subotica. Borussia wygrywała wówczas jeszcze 1:0 po golu Marco Reusa. W drugiej połowie bramki strzelali tylko gospodarze - w 72. minucie Robert Lewandowski i w 85. z rzutu karnego Holender Arjen Robben. Do jedenastki doprowadził Subotić, który w polu karnym nieprzepisowo zatrzymywał Francuza Francka Ribery'ego.
Była to piąta z rzędu porażka Borussii w Bundeslidze. Wicemistrzowie Niemiec z dorobkiem siedmiu punktów spadli na 16. miejsce w tabeli. Liderem pozostał Bayern - 24 pkt.